Liikumine kui tervisepill

Liikumine on üks olulisemaid osasid tervislikus eluviisis. Igaüks meist on kuulnud, et liikumine teeb head aga kas teame ka, kuidas see meie kehale täpsemalt mõjub?

Püüan pakkuda paremat perspektiivi füüsilise aktiivsuse ja tervise vahekorrale.

Liikumine kui energiaallikas

Liikumine aitab meie kehal paremini energia omastada. On tõestatud, et regulaarne liikumine parandab meie ainevahetust, suurendades seeläbi energia taset. See energia on vajalik meie igapäevaste toimingute sooritamiseks, olgu selleks siis vaimne või füüsiline tegevus.

Tugevdamaks immuunsüsteemi

Füüsiline aktiivsus tugevdab immuunsüsteemi, aidates meil seista vastu erinevatele haigustele. Lisaks parandab see ka meie tuju ja aitab vähendada stressi. Stress on üks suurimaid haiguste tekke põhjuseid, seega liikumise kasutegur sellega võitlemiseks on hindamatu.

Parandamaks aju funktsioone

Sa oled ilmselt kuulnud väljendit “terve keha, terve vaim”. Pole kahtlustki, et liikumine parandab meie aju funktsioone. See stimuleerib keha tootma kemikaale, mis soodustavad ajurakkude kasvu, parandavad mälu ja õppimisvõimet.

Tugi liigestele ja luustikule

Lisaks kõigele eelnevale aitab liikumine hoida meie luud ja liigesed tervena. See ei pea olema raskete hantlitega treenimine, ka lihtsamad harjutused nagu kõndimine või jooga aitavad hoida luude tihedust ja liigeste liikuvust.

Kokkuvõte

Liikumine mängib olulist osa meie tervise tagamises ning tema rolli ei tohiks alahinnata. Lihtne jalutuskäik või mõni muu meelepärane aktiivsus võivad suurendada meie energia taset, hoida immuunsüsteemi, parandada aju funktsioone ning hoida luid ja liigeseid.

Seega, ärme vaata liikumist ainult kui vahendit kaalu langetamiseks või figuuri parandamiseks. Liigume regulaarselt, et parandada oma tervist ja suurendada heaolu!